poniedziałek, 3 października 2011

Jaki to haft?

Mam do Was pytanie. Czy ktoś się orientuje jaki to haft? Tak sobie kombinuję i eksperymentuję z nowymi rodzajami i ten mi się bardzo podoba. Podobny do wstążeczkowego, pewnie tasiemkowy od niego powstał. Mam świetną książkę z monogramami z jego wykorzystaniem, pewnie niedługo kilka pokażę, chociaż "niedługo" to tak przed Wigilią :) Poza różyczkami tego typu - ścieg pajączek, jest jeszcze atłaskowy płaski, dziergany, węzełek, gałązkowy, muszka, margerytkowy, pikotka itp. Potrzebuję raczej małych motywów i nie wiem czego szukam. Zdjęcie pierwszego mikro tworu, testera, żebyście wiedziały o co mi chodzi. Robiłam pajączki jak popadnie i by całkiem nie zmarnować jakoś połączyłam niby sercem i dorobiłam liści, więc efekt nie powala, ale bardzo mi się podobają możliwości zastosowania i "muszę" go lepiej poznać. Oczywiście mogę sama coś wykombinować, ale zawsze lepiej zerknąć na mistrzów i potem wymyślać.

10 komentarzy:

 1. Ja tez sie pytałam o to samo i nadal nie wiem, grunt, że jest atrakcyjny!

  OdpowiedzUsuń
 2. Same różyczki to ścieg o nazwie sieć pająka albo tkane koło. Uwielbiam je haftować! Twoje serduszko jest śliczne! Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Wydaje mi się, że ten rodzaj haftu nie ma konkretnej nazwy. Mam w domu podręcznik haftów i tak w nim szperam i czytam i widzę, że każdy z użytych przez Ciebie ściegów (różyczka, sposób mocowania listków i sposób wyszycia serduszka) opisany jest jako osobny ścieg, a nie konkrety rodzaj haftu. Wydaje mi się więc, że jest to po prostu zlepek różnego rodzaju ściegów i ich kombinacji.
  Jeżeli jeszcze coś uda mi się znaleźć - dam znać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kochana, jest taka osóbka -Margot z http://margott-awszystkocokocham.blogspot.com/, mistrzyni w tego typu haftach. Wiem, że jest to mieszanka haftu brazylijskiego, płaskiego i jakiegoś tam. Sama nie wiem. Zobacz koniecznie na wskazany blog-zaniemówisz.
  Pozdrawiam cieplutko
  kajka z http://mojemarzeniaija.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Wspaniale prezentują się różyczki. Niestety nie pomogę w zdobyciu informacji, sama z ciekawością podczytuję wskazówki dziewczyn. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Kajka dziękuję, na blogu przez Ciebie podanym już byłam kiedyś, jest świetny. Dziękuję za pochwały :)

  OdpowiedzUsuń
 7. a to nie przypadkiem tzn stumpwork gdzie haft jest 3D? :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ten rodzaj haftu to haft płaski, a tu masz jak się nazywają poszczególne ściegi w nim użyte:
  - zielone (liście) - luźny łańcuszek
  - łodygi i obrys serca (czerwone) - stębnówka
  - kwiaty duże - tzw. sieć pajęcza bądź ścieg margaretkowy
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...