czwartek, 15 maja 2014

Jak zrobić różę z papieru

i to bez specjalistycznego sprzętu, łatwo, szybko i przyjemnie w dowolnie przez nas wybranym kolorze i wielkości ;) Czyli szybki kurs na takie kwiatki, które przyjmijmy, że są różami:
Potrzebne są:
 • nożyczki, proste lub ozdobne z wzrokiem,
 • klej do papieru, polecam Magic lub specjalne do quillingu, bo ładnie schną i są przezroczyste, a co ważne dobrze trzymają,
 • papier, z którego powstaną nasze kwiaty. Przeważnie stosuję dwustronny, ale może być jednolity, można wybrać biały i potem go potuszować czy dowolnie przyozdobić brokatem, mgiełką itp.,
 • przydaje się igła do quillingu, ale można też zwijać bez,
 • wolny czas :)
Co należy zrobić?
Wyciąć z papieru spiralkę/ślimaczka w kształcie koła. Poniżej widzicie różnicę w wycięciu i efekcie końcowym przy zastosowaniu nożyczek prostych i ozdobnych. Oczywiście i prostymi można wycinać szlaczki :)
Za pomocą igły do quillingu zwijamy od zewnątrz do środka.
Po zawinięciu puszczamy i pozwalamy się kwiatu rozwinąć. Na końcu paska nakładamy trochę kleju i przyklejamy do niego spiralę. Klej kładziemy na samym środku wyciętego ślimaczka na niby kółku, które powstanie. Jest ono jakby podstawą, podłogą, do której przykleją się bokami zawinięte płatki.
Jeżeli stosujecie papier dwustronny, to bardziej widoczny będzie wzór na górze, czyli ten, który znajduje się od wewnątrz bliżej igły podczas zwijania. Będzie go widać od góry, a ten z drugiej strony na zewnątrz z boku kwiatu.
Można zrobić kwiaty w różnych rozmiarach. Wielkość róży zależy od wielkości koła, ale i od szerokości spirali. Na zdjęciu poniżej mniej więcej dwa ślimaczki tej samej wielkości. Jednak ten po lewej jest rzadszy, grubszy, a po prawej cieńszy, dłuższy, W efekcie kwiat z lewego będzie wyższy, ale z mniejszą ilością "płatków", a ten po prawej mniejszy/niższy, ale bardziej gęsty. Można dowolnie kombinować i osiągnąć zadowalający nas wygląd.
Mam nadzieję, że kurs jest czytelny i się przyda. Zachęcam do spróbowania, bo nie jest to trudne i podzielenia się w komentarzu linkiem do zdjęcia. 
Można też kupić gotowe paski tego typu proste i różyczki np. w sklepie Enitan, ale są kwiaty tylko w trzech rozmiarach. Wykorzystałam je np. w tej kartce:
Zapraszam też na dwa pozostałe kursy tu, na których pokazałam jak zrobić kwiaty tego typu:

3 komentarze:

 1. Fajny kursik, na pewno skorzystam:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję za kursik. A tutaj moje małe dzieła http://adres-niepotrzebny.blogspot.com/2015/01/kartka-na-dzien-babci.html Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wspaniałe są ludowe wyroby z rękodzieła i mam nadzieję że zawsze będzie ktoś do podtrzymania tradycji. Ja teraz staram się robić gwiazdy kurpiowskie z papieru są niesamowite. http://www.open-youweb.com/jak-zrobic-wycinanke-kurpiowska-gwiazde/ sama taką nauczyłam się robić po kilku próbach. Oby wyroby rękodzielnicze zawsze miały chętnych do podziwiania i osoby do kontynuowania tradycji.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...